Váš spolehlivý partner pro kvalitní zážitky 515 223 444

FRANCOUZSKÁ PROVENCE A VOŇAVÁ LEVANDULE

23.05.2016,

Co se Vám vybaví, když uslyšíte název francouzského regionu Provence, který je ohraničen Alpami, Středozemním mořem a řekou Rhonou? Pro někoho je to výborné jídlo, spousta sluníčka, příjemný klid, nádherná příroda – olivové háje, vinice, roviny i kopce, řada památek zapsaných i v seznamu světového dědictví UNESCO.

Mnohým se určitě ve spojení s Provence vybaví voňavá fialová kráska – levandule. Je nutné zmínit, že levandule je opravdu jen jednou z mnoha nádherných věcí v Provence, rozhodně neprohloupíte, když se do této jihofrancouzské oblasti vydáte i mimo květ levandule, vždy má co nabídnout.

                         

Levandulová pole jsou dominantou místní krajiny zejména od května do července, vysazují se na polích v řádcích, nejedná se pouze o estetickou rostlinu, levandule má široké využití. Z levandule se získává vonná esence, která se využívá v kosmetickém průmyslu. Již Kateřina Medicejská zavedla v 16. století módu navoněných rukaviček. Dnes můžete zakoupit parfémy, mýdla, krémy a mnoho další kosmetiky s touto omamnou vůní. Levandule má také léčivé účinky, potlačuje pocit stresu, uvolňuje mysl i tělo, dříve se používala například i k desinfekci ran. Velmi populární se stala také v gastronomii, jde spíše o trendovou záležitost.

Říkáte si, v čem je levandule z Provence tak zajímavá, když si ji běžně plno z nás pěstuje na zahrádce? Díky velkému množství slunečního svitu v Provence je možné získat z této levandule větší množství esenciálního oleje, tato kráska v oblasti Provence je tedy voňavější a vydrží mnohem déle, než ta naše.

 

Řada lidí, která Provence již navštívila, se do těchto končin velmi ráda opakovaně vrací. Nevěříte? Vydejte se s námi na některý z našich poznávacích zájezdů do oblasti Provence. V zájezdu Pravá Provence s koupáním v Nice navštívíme krásné provensálské vesničky, papežský Avignon, hlavní město Provence Aix-en Provence a čeká vás i koupání na azurovém pobřeží v nádherném Nice. V rámci programu Porquerolles a Marseille si dosyta užijete koupání na panenském ostrově Porquerolles, navštívíme také kosmopolitní přístavní město Marseille, nebo například rybářskou vesničku Cassis s vápencovými útesy Calanques, každý den je možnost koupání. Jestli vás zajímají slavná místa jako Saint Tropez, bohaté Monako nebo festivalové Cannes, vydejte se na zájezd Francouzská riviéra s vůni Provence, kde navštívíte také úžasný kaňon du Verdon. Všechny tyto zájezdy najdete v pěti i šestidenní variantě, stačí si vybrat.

Těšíme se na Vás v krásné Provence

 

5 důvodů proč QUALITY TRAVEL

Profesionální průvodci

Všichni průvodci naších poznávacích zájezdů jsou prověřeni a během zájezdu jsou Vám plně k dispozici.

Záruka kvality

Ručíme za kvalitu námi poskytovaných služeb - ubytování, kvalitní průvodci a autobusová doprava.

Skupina a školy

Rozumíme malým, tak i velkým skupinám. Umíme pro školy připravit skvělý program.

Platba online

U nás si můžete zájezd objednat a platit kartou online, nebo na naší pobočce pomocí platební karty - Full servis pro Vás.

Zpětná vazba

Důležitá zpětná vazba je pro nás i pro Vás, abychom mohli stále naše služby zlepšovat! Každému klientovi po návratu ze zájezdu zašleme dotazník, recenze se zobrazí na atlasck.cz.

Quality Travel

Nechte si zasílat náš katalog

všechna pole jsou povinná

Děkujeme za přihlášení k odběru tištěného katalogu, Váš požadavek vyřídíme v nejkratší možné době.

Co všechno byste měli dostat na pobočkách cestovních kanceláří při zakoupení zájezdu? 

1) aktuální všeobecné podmínky ke stažení zde: Obchodni_podminky_CK_verze_2_1.pdf

2) potvrzení o pojištění cestovní kanceláře pro případ úpadku: Pojisteni_proti_upadku_CK_QUALITY_TRAVEL

Garanční list zahrnuje jméno pojišťovny, podmínky pojištění a způsob oznámení pojistné události.


Děláme pro vás s radostí poznání i odpočinek

Pořádáme pro vás letní pobytové zájezdy s výlety, autobusové poznávací zájezdy krátkodobé i podrobné okruhy, zimní pobyty a adventní zájezdy. Zajišťujeme také relaxační pobyty v termálních lázních. 

Rychlý dotaz

Potřebujete rychle poradit?

Tel.: +420 515 223 444

+420 722 947 776

E-mail: info@quality-travel.cz

Po - Ne: 09:00 - 19:00 hod

Kde nás najdete?

Malinovského nám. 603/4
602 00 Brno

Po - Pá: 09:00 - 19:00
So: zavřeno
Ne: zavřeno

Po telefonické domluvě nás můžete navštívit kdykoliv!