Váš spolehlivý partner pro kvalitní zážitky 515 223 444

Rady a tipy

Právě se balíte na cestu s CK QUALITY TRAVEL? Nemáte s danou destinací nebo s cestováním autobusem zkušenosti? Nabízíme Vám pár tipů a odpovědí na nejčastější otázky.
 

     

Při cestování v rámci Evropy Vám jako cestovní doklad postačí občanský průkaz (včetně Anglie, Švýcarska a Albánie), samozřejmě můžete použít i cestovní pas. Vždy je ale nutné mít jeden cestovní doklad vždy u sebe a dávat na něj pozor. Vyřizování náhradního (odcizeného) dokladu v zahraničí je velmi složité.

Při cestování mimo Českou republiku je vhodné mít cestovní připojištění léčebných výloh. Pro to, aby vás v zahraničí ošetřili samozřejmě stačí kartička pojišťovny. Aby vám byl ale případný lékařský úkon (návštěva lékaře) v zahraničí po návratu domů pojišťovnou proplacen, je nutné mít za tímto účelem na dobu pobytu v zahraničí i cestovní připojištění. Je možné zakoupit cestovní připojištění i v naší CK přes pojišťovnu Union za 24 Kč/den - pojištění storno zájezdu ze strany klienta, léčebné výlohy, odpovědnost za škodu (konkrétní podmínky získáte v CK a při sjednání pojištění). 

Zájezd je vždy veden zkušeným průvodcem, který by Vám kromě výkladu k památkám a základního okruhu po daném městě měl být schopen poradit také praktické věci, jako kde se dobře a levně najíst, kde se dá dobře nakoupit či kde jsou nejbližší toalety. Pomůže vám také se zajištěním vstupenek do jednotlivých památek. Berte na vědomí, že náš průvodce není povinen se skupinou absolvovat návštěvu každé památky! V případě destinace Itálie k tomu dokonce není ani oprávněn, neboť přímo po tamních památkách můžou provázet pouze místní průvodci se speciálním povolením.  

-> Kolik peněz je třeba si na zájezd vyměnit?

Před odjezdem do destinace je vždy vhodné naplánovat si rozpočet. Ceny vstupů plánovaných v rámci programu můžete u řady poznávacích zájezdů najít přímo na našem webu. Ne vždy jde ale správně odhadnout, kolik Euro/Liber utratíte. Vyplatí se si u vaší banky zjistit, jaké poplatky platíte v zahraničí za výběr z bankomatu, popřípadě jestli se více vyplatí v zahraničí přímo platit kartou (kromě Pobaltí a Albánie to není problém). Poplatky, které vybírá v buse průvodce je třeba platit hotově.

-> Jak je to s cestou autobusem?

  • Při rezervaci zájezdu můžete vybírat z řady nástupních míst. Pokud není vaše nástupní místo na hlavní trase, budete z vámi vybraného místa dopraveni svozem do Brna/Prahy.
  • Po celou dobu zájezdu je vám k dispozici průvodce, který zastupuje CK a můžete se na něj obracet v případě přání/nejasností/potřeb.  
  • Při nástupu do autobusu dostanete přidělené místo dle zasedacího pořádku. Více cestujících, kteří si zakoupili zájezd společně jsou samozřejmě usazováni poblíž sebe (vedle sebe přes uličku nebo za sebou). Pokud máte specifické požadavky na místo v autobusu, je možné toto zadat při rezervaci zájezdu, na místě není průvodce oprávněn zasedací pořádek měnit.
  • Při cestě se průběžně dělají zdravotní přestávky na benzinových pumpách s toaletami. Cena toalet na pumpách se běžně pohybuje v rozmezí 0,50 – 0,70 €. V autobusu se vždy nachází toaleta sloužící pouze k akutním případům.
  • Během přestávek si u řidičů můžete zakoupit chlazené i teplé nápoje za české koruny – je vhodné mít s sebou drobné.
  • Na vybraných přestávkách vám bude umožněn přístup do zavazadlového prostoru.
  • Pro vaše větší pohodlí doporučujeme vzít si do autobusu na noční přejezd polštářek, případně deku – toto můžete nechat v autobusu v průběhu celého zájezdu.
  • Doporučujeme nosit cenné věci vždy u sebe, případně si je brát na hotel a v autobusu nenechávat cennosti. Za případné krádeže neručí CK, dopravce a většinou ani pojišťovna!!!
  • V den příjezdu do destinace a v den odjezdu zpět do ČR musí být autobus odstaven na povinnou pauzu, v tyto dny tedy není možné autobus využívat - program je sestaven tak, že to ani není potřeba. Je vhodné si připravit věci, které budete potřebovat v průběhu konkrétního dne, ostatní můžete ponechat v kufru v zavazadlovém prostoru (ne cennosti).


-> Co když se ztratím?

Nebojte se, neztratíte se. Ujistěte se, že má průvodce na vás telefonní kontakt, na kterém vás může v průběhu zájezdu zastihnout (průvodce má na klienty vždy telefonní kontakty, které byly uvedeny v cestovní smlouvě). Potom tedy není problém se v případě potřeby najít. Je ovšem nezbytné dodržovat smluvené časy a místa setkání s průvodcem, aby nedošlo ke značnému zdržení celé skupiny a průvodce mohl průvodce dodržet stanovený program. 

Ujistěte se, že v době odjezdu máte pro případ potřeby telefonní číslo na CK a CK má aktuální telefonní kontakt na Vás.

-> Kde budeme ubytováni. Budu ubytován s někým cizím na pokoji?

S naší CK jste vždy ubytováni v hotelu **/***/**** se sociálním zařízením na pokoji, v ceně zájezdu je samozřejmě i snídaně na hotelu. Vždy jste ubytováni dle cestovní smlouvy - pokud cestujete ve dvojici, dostanete automaticky dvoulůžkový pokoj. Pokud cestuje jednotlivec, připlácí povinně za jednolůžkový pokoj 690 Kč, tímto je zajištěno, že bude na pokoji sám. Pokud si zájezd kupujete jako trojice, dostanete třílůžkový pokoj. Pro vícečlenné skupiny je vždy vhodné domluvit se na místě s průvodcem a pokud to bude možné, dostanete např. pokoje na patře hned vedle sebe. 

-> Cestuji s vaší CK do Anglie, jak probíhá cesta trajektem?

V nočních/brzkých ranních hodinách autobus dorazí k přístavišti - zde probíhá kontrola cestovních dokladů. Pro děti mladší 16ti let cestujících bez rodičů je nutné mít potvrzení od rodičů. Po této kontrole se přejede ke trajektu - čeká se na odjezd trajektu (možnost využít toalety, občerstvení). Poté se klienti v autobusu nalodí na trajekt, všichni cestující jsou z bezpečnostních důvodů povinni vystoupit z busu a čas plavby 1,5-2hodiny strávit na palubě - sedačky, restaurace, toalety, obchody. Poté se cestující opět přesunou do busu - nutné zapamatovat si číslo/barvu stanoviště, na kterém bus parkuje a poté už cesta pokračuje přímo do Londýna.

Pro klienty, kteří nejsou české národnosti doporučujeme ověřit si předem na ambasádě nutnost vízové povinnosti do Velké Británie, CK nenese odpovědnost za cestovní doklady klientů. I v případě trvalého pobytu v ČR doporučujeme vždy raději ověřit. Více informací dále zde

-> Potřebujeme v zahraničí redukci do zásuvky?

Pokud cestujete do Velké Británie, je vhodné mít redukci pro použití nabíječky/vlastního fénu (fény v hotelech běžně bývají). Pokud tedy adaptér doma máte, vezměte si jej s sebou, pokud nemáte, je možné ho zakoupit i přímo v Londýně, cca 5 GBP. 

Do italské zásuvky lze použít jen spotřebiče s plochou dvoukolíkovou koncovkou, jakou mají nabíječky mobilů a fotoaparátů, ale fén, notebook a jiné přístroje s velkou kulatou koncovkou nikoliv, je nutno použít adaptér.

-> Bezpečnost

Do metropolí a rušných měst navrhujeme opatřit si plochou látkovou „kapsu“ kolem pasu na doklady a peníze.

-> Jaké jsou trasy a nástupní místa zájezdů?

Pro vaše maximální pohodlí nabízíme několik nástupních míst. Ty, které jsou po trase zájezdu, jsou již v ceně a nepřiplácíte za ně. K nástupním místům mimo hlavní trasu jsou organizovány svozy za příplatek. Trasa se vždy řídí dle počtu klientů na jednotlivých nástupních místech.

1) Praha, Beroun, Plzeň, Brno, Jihlava, Humpolec (hlavní trasa - bez příplatku)

2) Chrudim, Pardubice, Hradec Králové (svoz na Prahu - příplatek 595 Kč/osoba)*

3) Ostrava, Frýdek Místek, Nový Jičín, Olomouc (svoz na Brno - příplatek 490 Kč/osoba)

4) Zlín (svoz na Brno - příplatek 450 Kč/osoba)

5) Lanškroun, Česká Třebová, Litomyšl, Svitavy, Březová nad Svitavou, Černá Hora, Blansko (svoz na Brno - příplatek 295 Kč/osoba) *

*minimální počet pro uskutečnění tohoto svozu jsou 4 osoby

-> Chystáte se na náš zájezd "To nejlepší z Říma a Vatikánu"?

Doporučujeme zajistit si vstup bez fronty na 11,00, popř. 11,30 a 12,00 1. dne pobytu v předstihu. Online zakoupení přednostního vstupu do Vatikánských muzeí: anglická verze zde: https://biglietteriamusei.vatican.va/musei/tickets/do?action=booking&codiceTipoVisita=26&step=2.

V dalších zájezdech, kde je Řím pouze na 1 den, nejsou Vatikánská muzea (včetně Sixtinské kaple) součástí programu, kdo si je přeje navštívit, nemůže se účastnit společné prohlídky vedené průvodcem.

-> Chystáte se s námí do Pompejí například v rámci zájezdu "Krásy jižní Itálie"?

Doporučujeme stáhnout si do mobilu aplikaci k prohlídce Pompejí - usnadní Vám orientaci v areálu www.pompeitouch.com

Aplikace stojí cca 80 Kč a lze stáhnout do systémů Apple, Android a Windows.

-> Jsme nezletilí a cestujeme bez rodičů

Osoby starší 15ti let mohou cestovat bez rodičů pouze se soulasem rodičů/zákonných zástupců v AJ, ideálně notářsky ověřené. Nezletilé osoby musí mít cestovní připojištění, možno sjednat u CK za 24 Kč/den. Při rezervaci prosím uveďte kontakt na rodiče/zákonného zástupce.

Vzor souhlasu rodičů v českém jazyce ke stažení zde. Pokud cestujete do Francie, zde je vzor plné moci ve francouzském jazyce. Do Itálie prosíme o vyplnění vzoru v italském jazyce zde. Pro Anglii a ostatní země vzor v anglickém jazyce zde.

5 důvodů proč QUALITY TRAVEL

Profesionální průvodci

Všichni průvodci naších poznávacích zájezdů jsou prověřeni a během zájezdu jsou Vám plně k dispozici.

Záruka kvality

Ručíme za kvalitu námi poskytovaných služeb - ubytování, kvalitní průvodci a autobusová doprava.

Skupina a školy

Rozumíme malým, tak i velkým skupinám. Umíme pro školy připravit skvělý program.

Platba online

U nás si můžete zájezd objednat a platit kartou online, nebo na naší pobočce pomocí platební karty - Full servis pro Vás.

Zpětná vazba

Důležitá zpětná vazba je pro nás i pro Vás, abychom mohli stále naše služby zlepšovat! Každému klientovi po návratu ze zájezdu zašleme dotazník, recenze se zobrazí na atlasck.cz.

Quality Travel

Nechte si zasílat náš katalog

všechna pole jsou povinná

Děkujeme za přihlášení k odběru tištěného katalogu, Váš požadavek vyřídíme v nejkratší možné době.

Co všechno byste měli dostat na pobočkách cestovních kanceláří při zakoupení zájezdu? 

1) aktuální všeobecné podmínky ke stažení zde: Obchodni_podminky_CK_verze_2_1.pdf

2) potvrzení o pojištění cestovní kanceláře pro případ úpadku: Pojisteni_proti_upadku_CK_QUALITY_TRAVEL

Garanční list zahrnuje jméno pojišťovny, podmínky pojištění a způsob oznámení pojistné události.


Děláme pro vás s radostí poznání i odpočinek

Pořádáme pro vás letní pobytové zájezdy s výlety, autobusové poznávací zájezdy krátkodobé i podrobné okruhy, zimní pobyty a adventní zájezdy. Zajišťujeme také relaxační pobyty v termálních lázních. 

Rychlý dotaz

Potřebujete rychle poradit?

Tel.: +420 515 223 444

+420 722 947 776

E-mail: info@quality-travel.cz

Po - Ne: 09:00 - 19:00 hod

Kde nás najdete?

Malinovského nám. 603/4
602 00 Brno

Po - Pá: 09:00 - 19:00
So: zavřeno
Ne: zavřeno

Po telefonické domluvě nás můžete navštívit kdykoliv!