Evidence zboží a výrobků

Naše zboží musí být řádně označeno a evidováno, abychom věděli, na jaké pozici se nachází, v jakém množství je a podobně. Se značením pomůžou etikety.

Evidence zboží a výrobků

Fungující systém

Jestliže třeba obchodujeme se zbožím a to tak, že jej máme velké množství ve skladu či jej přímo vyrábíme, tak v tomto musí být systém. Nemůžeme nějaký produkt zabalit, jak se nám zlíbí v určitém množství do krabice a tu hodit někam do regálu, kde je zrovna volno, protože potom by byl velký problém zboží najít. Dnes nám hodně práci ulehčují moderní technologie, protože můžeme mít kompletní systém, který je spojen i se čtečkami, takže zaměstnanci budou mít ve všem pořádek a celý sklad funguje, jak má.

kartonová krabice

Firma totiž musí vědět, kolik má nyní zboží a když přijde zakázka, tak zajistit jeho převoz k zákazníkovi za rozumnou dobu. Se samotným naložením nákladu pomáhá vysokozdvižný vozík, protože když je zboží na paletách, tak ji hezky jednu po druhé dopraví do návěsu kamionu, který může následně vyrazit na cestu. Právě u nás je kamionová doprava rozšířená, protože jsem ve středu EU a tento typ přepravy je cenově výhodný.

Označení krabic

Systém a manipulaci se zbožím máme vyřešenou a nyní se můžeme přesunout na to, jak budeme jednotlivé zboží začít, aby podle krabice jsme věděli všechno potřebné. Nemůžeme jen tak přijít a začít na ni psát údaje propiskou, protože by nám to zabralo u velkého množství krabic spoustu času a během manipulace by mohla být ztracena čitelnost a rázem bychom byly ztracení. Proto je tu mnohem lepší možnost, kterou jsou samolepicí etikety na kotouči, protože ty se dávají do speciální tiskárny.

označené krabice

Takto můžeme najednou vytisknout rychle spoustu etiket za dobrou cenu, takže se hodí i ve velkých firmách. Buď můžeme mít tisk zajištěn pomocí termo nebo inkoustových tiskáren. Zde si musíte propočítat, co bude pro Vás nejlepší. Etikety jsou samolepicí, takže jakmile ji přilepíme, tak si můžeme být jisti, že ve standartní prostředí nám vydrží. Cena za takový kotouč není vysoká, a proto nijak výrazně nezvyšuje cenu celkové výroby.