PC

Vědecko-technický pokrok dal vzniknout přístroji, který se v dnešní době hojně využívá pro práci i zábavu. Pro léčení, uchování a zaznamenání dat, jejich přeno i jejich kopírování. V mnohém usnadňuje lidem práci, pomáhá zachraňovat životy a v mnoha přístrojích, včetně praček, myček nádobí i dalších nám pomáhá zjednodušit si běžný každodenní život. Do života nám vnáší zjednodušení práce, vykonávané na počítači, i radost a zábavu ve filmech a hudbě, které si na něm můžeme pustit.

sestava pc

Jsou různé druhy počítačů, některé počítače jsou rychlé, jiné pomalé, některé jsou určeny pro práci, jiné jsou například herní, pro zábavu. Ty obvykle mají lepší grafickou kartu, aby zvládaly mít skvělý obraz i při dynamických hrách. Pracovní počítače pro změnu musí disponovat potřebným programovým vybavením, k poskytování dostatečných funkcí. Dále je základním hlediskem při dělení počítačů to, zda jsou stolní, nebo přenosné. Ty přenosné si můžeme vzít kamkoli sebou, třeba i na pracovní jednání, kdežto stolní počítač, který je větší, by se nám přenášel značně neprakticky a ztěžka.
počítač na stole

Počítač pracuje na základě sestav jedniček a nul, pomocí nichž vše zaznamenává, řeší jemu zadané příkazy, tvoří nové programy, uchovává zvukové i obrazové data atd. Vždy má obrazovku, která nám ukazuje, co právě děláme a mozek počítače, ve které jsou součástky, jako je paměť, mediální jednotka, zvuk, operační paměť a další nezbytnosti pro jeho fungování. Každý počítač potřebuje mít klávesnici a myš, ovšem ne živou, ale počítačovou součástku daného názvu. Dále má plastový či kovový ochranný rám, takový vnější obal, který brání mechanickému poškození jeho součástek pro fungování.

Zvenčí vypadá počítač jako taková jednoduchá krabička, ale uvnitř to je složitý přístroj. Navíc, po připojení k internetu, nám umožňuje dálkovou komunikaci přes internet, i vyhledávání a přenos informací i dat.

3.6/5 - (5 votes)