Jízda na spotřebu

Na pohonných hmotách můžete ročně ušetřit opravdu spoustu peněz, jenž můžete následné investovat někde jinde, což se vždy hodí.

Jízda na spotřebu

Žádné prudké akce

Díky tomu, že ubere trochu plynu a budete více poslouchat své auto můžete ušetří poměrně hodně financí, jenž se hodí pro provoz čtyřkolového miláčka. Pohonné hmoty nejsou zadarmo a ročně za ně utratíme spoustu peněz, a proto je skutečně dobré začít jezdit úsporně. Vše to ovlivňuje nejvíce chování řidiče, protože ten ovlivňuje styl jízdy nejvíce a na spotřebě má největší vliv.

čerpací stanice

Je proto zapotřebí se zbytečně nikde nehnat a když například vidíte, že za několik metrů budete muset brzdit, tak sundejte nohu z plynu a nechte vůz setrvačnou silou dojet k překážce. Následné se zase plynule rozjeďte. S tímto stylem spolu se správným řazením a nepřekračováním rychlosti půjde spotřeba opravdu dolů. Samozřejmě kromě plynulosti to chce mít auto v dobrém technickém stavu, protože třeba taková špatně fungující lambda sonda umí spotřebu zvednou o několik litrů, což není nic příjemného, a navíc to škodí motoru.

Sledování

Abyste docílí opravdu nízké spotřeby paliva, tak je zapotřebí vědět, jak se vůz v daných okamžicích chová a mít určitě údaje, díky kterým se vozidlu přizpůsobte a budete mu naslouchat. Díky měrné spotřebě paliva RCM-system bidete okamžitě vědět, jak na tom jste. O neustálý přehled všech údajů se řidiči jednotky, jenž mnohdy na přístrojové desce všechny pohromadě neuvidíte se postará RCM systém, jenž se vyplatí mít v každém vozidel, protože poskytne špičkové služby.

tankovací pistole

Stačí Vám totiž do tohoto systému nahlédnout a hned a víte co se s vozem děje. Nesmí chybět ani upozorněn na blížící se STK či servisní prohlídku, protože přeci jen spousta z nás toho má tolik, že na toto významné datum zapomene. Zároveň je zde funkce satelitního sledování, což v praxi znamená, že okamžitě vidíte, kde se právě vůz nachází a jeho historii pohybu. Můžete tak kontrolovat vozový park, či najít ukradené vozidlo. Systém je vhodný do spousty různých vozidel, takže uplatnění si najde u jednotlivců i velkých firem třeba s tahači návěsů.