Pravidla pro šťastný vztah

Každý vztah si prochází vývojovými fázemi, kdy jednou jste zamilovaní a šťastní, po čase může přijít nějaká krize a když ji překonáte, zase jste šťastni. Tyto etapy jsou zcela normální a projde si jimi asi každý pár. Je však důležité na vztahu neustále pracovat a udržovat ho, abyste se cítili spolu šťastni. Základem funkčního vztahu je určitě důvěra. Proto byste si neměli lhát, měli byste k sobě být upřímní a zajímat se o toho druhého.
pár držící se za ruce
Jen to, že se zajímáte, jaký měl váš partner den v práci, mu dává najevo, že vám na něm záleží a zajímá vás, co dělá a čím si prochází. Dalším důležitým bodem funkčního vztahu je společné trávení času. Měli byste si vyhradit čas, kdy budete jenom spolu. Je jedno, jestli půjdete na večeři, na procházku nebo bruslit. Najděte si společné činnosti, které vás oba baví a pusťte se do nich. Můžete se společně přihlásit třeba na taneční kurz nebo na kurz keramiky. Pokud máte děti, bude to se společným časem trochu složitější. Pro váš vztah je však důležité, abyste si alespoň dvakrát do měsíce našli hlídání a společně něco podnikli. Když však spolu budete sami, snažte se nemluvit pouze o vašich ratolestech. A pokud bude konverzace v jiných ohledech trochu váznout, můžete si napsat kartičky, které vám pomohou v konverzaci nebo využít již připravené, které se dají koupit na internetu.
pár v západu slunce
Důležité je také příliš nežárlit. Trocha žárlivosti bývá pro partnera většinou roztomilá a ničemu nevadí. Pokud se ho ale budete pořád ptát, kdo mu píše, kdo je ta holka, která si ho přidala do přátel, proč vám nezvedl odpoledne telefon anebo mu vyčítat, že se podíval na nějakou ženu, vztah vám klapat nebude. Možná to váš partner vydrží několik měsíců nebo dokonce let, ale je dost možné, že jednou už ho to přestane bavit a začne se ohlížet jinde. Zamyslete se nad tím, co by se líbilo či nelíbilo přímo vám a řiďte se podle toho.