Tipy na internetové stránky pro milovníky přírody

Příroda nás již neobklopuje natolik jako v minulosti, ale ani v dnešní době se nemusíte bát vyrazit si do přírody. Tato aktivita je čím dál oblíbenější. Pokud chcete zkoušet nová a nová místa, pak můžete sbírat inspiraci i na internetu. Stránek je opravdu hodně.

chlap s batohem na cestě

Stezky u nás

Na webu stezky u nás najdete inspiraci pro výlety do přírody, které jsou spojeny s věděním. Na tomto webu najdete především síť naučných stezek, které křižují celou naši republiku. Edukační účely těchto stezek jsou jasné – zjistíte díky nim spoustu novinek a zajímavostí o daném místě. V naší republice je velké množství naučných stezek, většina je z nich iniciací obcí v daném místě či různých spolků.

Klub českých turistů

Asi si říkáte, že to je ten web pro důchodce, kteří si občas vyrazí někam s hůlkami. To ale není tak úplně pravda. Klub českých turistů sdružuje zájemce o turistiku a pobyt v přírodě všech věkových kategorií a pořádá akce pro členy i pro veřejnost. Provozuje také síť chat a vytváří a obnovuje turistické značení po celé České republice. Na stránkách KČT najdete spoustu aktualit, tipů na výlety a také novinek v oblasti turistiky u nás, včetně chyb ve značení.
pohled na jezero

Kolem Vltavy

Máte v plánu cestu kolem řeky Vltavy a chcete se na cestu pořádně připravit? Stránka vltava-řeka je tu právě pro vás. Najdete zde informace jak pro vodáky, pro cyklisty i pro turisty, kteří chtějí jít kolem malebné řeky. Na stránce najdete tipy na zajímavé výlety, turistické cíle, jednotlivé úseky řeky, informace, které potřebujete aktuálně vědět a také spoustu zajímavostí. Naplánovat si zde také můžete výlet přes jednu část stránek a tím si ulehčit plánování trasy.

Ať už máte v plánu vyrazit kamkoli, je dobré zapátrat po internetu právě proto, že díky ostatním uživatelům můžete najít spoustu míst, která ještě neznáte a jen tak lehce neobjevíte.