Vybíráme řemeslníka…

Při jakékoliv rekonstrukci nebo realizaci mnoho z nás rádo vloží svou důvěru v šikovné řemeslníky, který si s prací hravě poradí. Jenže kde sehnat kvalitní řemeslnické služby, na které nebudeme muset čekat i několik měsíců? Přečtěte si zajímavé tipy, které vám pomohu ušetřit čas, nervy a dokonce i peněženku.

instalatér při práci

O českém řemeslu se říká, že má zlaté dno. Bohužel kvalitních a poctivých řemeslníků každým rokem ubývá a sehnat tak spolehlivého odborníka bývá rok od roku těžší. Pokud tedy takového odborníka hledáte, rozhodně se vám rady v tomto článku budou hodit.

  1. Štěstí přeje připraveným, aneb plánujte s dostatečným předstihem

Je sice pravda, že ne vše jde naplánovat dopředu. Havárie v domácnosti si asi jen těžko naplánujeme a potkat nás mohou i v ten nejhorší okamžik. Třeba ale taková rekonstrukce nebo přístavba je věc na dlouhou trať a finálnímu rozhodnutí jistě předcházelo několikaměsíční rozhodování. Poptávky po šikovných a spolehlivých řemeslnících několikanásobně převyšuje nabídku. Pokud se tedy chcete do rekonstrukce pustit, vše plánujte nejlépe s půlročním předstihem, jinak se vystavujete riziku, že budete muset na odborné práce čekat.

  1. Nesázejte na jednu kartu, mohlo by se vám to vymstít

Jak vypadá aktuální situace s řemeslníky, jste si jistě už obrázek udělali v minulém odstavci. Není tedy dobré vsázet vše jen na jednu kartu a raději mít v záloze i další kontakt. Problém na straně řemeslníků nebývá výjimkou a vám by nakonec místo nové kuchyně mohly zůstat oči pro pláč.

  1. Jaké řemeslo se bude hodit

řemeslnické náčiní

Ještě před tím, než se rozhodnete hledat toho nejšikovnějšího řemeslníka, si dobře ujasněte, co všechno budete potřebovat. Zedník, tesař, instalatér nebo elektrikář? Pokud si nebudete vědět rady s elektrickými rozvody, jistě pomůže elektrikář poděbrady a v případě, kdy budete chtít vykachlíkovat novou koupelnu zase obkladač.