Automobily v budoucnosti


                Jako vše kolem nás, i automobily se neustále vyvíjí. Už dnes jsou k dispozici auta na solární energii, automatickým dodržováním rychlostí, dokáží vám přivolat záchranku anebo je může ovládat i spolujezdec. Co ale bude dál? Třeba taková Japonská společnost Toyoda Gosei navrhuje automobil z e-gumy, které dokonce bude moci měnit barvy. Roku 2016 v japonském hlavním městě, ten byl obalen nafukovacími vaky, pro ochranu chodců.

Dnešní moderní vozidlo

                E-guma zatím není dostupná, můžeme ji očekávat v provozu do dvaceti let a to na ní v Japonsku pracují již od roku 2007. Jedná se o měkký, lehký a chytrý polyester sendvičového výzoru a elastickými elektrodami a dielektrickým jádrem. Společnost, která se rozhodla tato auta vyrábět, vidí pro tento materiál i jiná využití. Například v aktuátorech, které by byly následníky elektromotorů.

                Dnes už ani létající auta nejsou žádné fantazy, jelikož už existuje několik firem, které tato auta vyrábí a testují, zda budou moci být “vypuštěna do normálního života“. Velmi dobře si s vývojem těchto aut vedou na Slovensku, jejichž AeroMobil 3.0 je zatím nejslibnějším vyrobeným létajícím modelem. AeroMobil 3.0 začal být navrhován od devadesátých let, od té doby prošel obrovskými změnami a k dnešnímu dni nejen, že je sestrojen, ale i skutečně létá, o čemž se můžete přesvědčit z volně dostupných videí.
Řízení automobilu

                V budoucnosti také budeme moci zapomenout na klíčky. Seat, ve spolupráci se společnostmi Samsung a SAP připravuje propojení aut s kašemi telefony a chytrými hodinkami. Dle slov automobilky to je „Propojený automobil budoucnosti“. Tento, zatím pouze prototyp bude umožňovat v budoucnu člověku platit na placených parkovištích přímo z pohodlí vozu. Dále bude možno auto odemykat a zamykat pomocí otisku prstů. Bude to fungovat tak, že když budete chtít vozidlo někomu půjčit, jen mu přes mobil, nebo hodinky nasdílíte svůj otisk prstu na určitou dobu.