Česká národní lihovina

V České republice se vyrábí celá řada alkoholických nápojů. Vyrábí se tu pivo, víno a tvrdší destiláty již celá staletí. U některých druhů alkoholu ani netušíme, že má za sebou tak dlouhou historii. Jedním z opravdu původních receptur má i v dnešní době Stará myslivecká Lihovarek. Je to nápoj, který má kořeny již v 16. století. To je opravdu dlouhá doba. Po celou historii se receptura příliš neměnila, protože ta původní chutná prostě skvěle.

sklenka whisky

Co je na ní tak speciálního?
Její původní název je Stará žitná, takže je vám asi jasné, z čeho se vyrábí. Je to jako druh whisky, která má velmi zvláštní chuť. Nechutná jako proslulé zahraniční whisky, ale určitě si ji zamilujete. Je braná jako ryze pánské pití kvůli své zajímavé chuti, ale své milovnice má i mezi ženami. Je dobrá i jako nápoj na trávení.

Lihovárek má ve své nabídce neuvěřitelně zajímavé druhy alkoholu. Tady najdete snad úplně všechno co je s alkoholem jen trochu spojené. Jsou tu exkluzivní výrobky z České republiky, o kterých jste dosud ani nevěděli, že existují. Mnoho výrobců alkoholických nápojů vyrábí nejen běžnou produkci, ale i speciální limitované edice, které se staly oblíbeným sběratelským artiklem. Sbírat můžete limitované edice jak obsahem, tak vzhledem lahve. Investiční alkohol je v posledních letech oblíbený, protože jeho cena neustále roste a je vyrobeno vždy jen pár kusů oproti běžné produkci.

lahve alkoholu

Najdete tu i Starou mysliveckou, která byla vyrobena k výročí 500 let od založení palírny. Její limitovaná edice má nejen krásnou lahev, ale především exkluzivní obsah, který zdál v sudech po whisky. Takový kousek si můžete koupit i vy protože je finančně dostupný a hodí se nejen k pití u slavnostních příležitostí, ale je to skvělý dárek a nebo je to vynikající investiční příležitost. Nakupujte alkohol tam kde máte na výběr z mnoha druhů.