Co vědět o obchodní akademii?

Vzdělání je pro mnohé důležité, proto se teď zaměříme na jednu střední školu, a to OBCHODNÍ AKADEMII. Na obchodní akademii se hlásí buďto studenti, kteří se chtějí zajímat o ekonomiku, podnikání a přemýšlí nad vysokou školou, ale zároveň i ti, kteří prostě nevědí kam jít. Obchodní akademie se často dělí na EKONOMICKÉ LYCEUM a OBCHODNÍ AKADEMII. Můžete slyšet, že ekonomické lyceum je i připravování na vysokou školu a obchodní akademie je spíš příprava do života a práce po škole. Ano, někteří učitelé vám toto opravdu řeknou narovinu.

Pro celkově Obchodní akademii jsou nejdůležitější tyto předměty: PEK (písemná a elektronická komunikace), EKO (ekonomika), UCE (účetnictví), USW (účetní software), MAK (marketing) a MGT (management). Samozřejmě to neznamená, že je to na všech školách stejné. Některé Obchodní akademie mají své určité zkratky či předměty.

vzdělání

O čem je písemná a elektronická komunikace? V písemné a elektronické komunikaci se zabýváte psaním všemi deseti (což jsou určité desetiminutové opisy, pětiminutové opisy, dvouminutové opisy i minutové opisy), korektury textu a obchodními dopisy (nabídka, poptávka, objednávka, reklamace). Postupem času se zlepšujete a zlepšujete a kvůli tomu vás budou čekat i náročnější opisy, korektury atd.

Ekonomika je jasná snad každému. V ekonomice se zabýváte různými tématy (ze kterých můžete pak i maturovat) a počítáte určité příklady. Takže například národní hospodářství, personalistika, financování podniku, obchodní činnost, dlouhodobý majetek, daň z příjmů, cenné papíry a mnoho, opravdu mnoho dalších témat.

vzdělání

Účetnictví také musí být každému jasné. V účetnictví se zabýváte účtováním účetních případů. Příkladem je třeba spotřeba materiálu, daň z příjmů, účtování výrobků, prodej služeb, závazky a pohledávky k odběrateli, dodavateli a finančnímu úřadu a řada dalších případů, které je potřeba zaúčtovat. Z účetního softwaru se často dělá na těchto školách praktická zkouška. V účetním softwaru se nezabýváte účtováním ručně jako v samotném účetnictví, ale vše účtujete do určitého programu, který škola používá. Prostě účetnictví na počítači. O marketingu a managementu vám snad ani povídat nemusím. To je to samé, co ekonomika, akorát tyto zkratky se používají obvykle u oboru obchodní akademie. Ekonomická lycea mají klasicky EKO.