Co všechno dokážou provést psi?

Pes je nejlepší přítel člověka, ujišťuji vás však, že během toho, co budete mít psa jej nazvete i jinými jmény, které se nesluší publikovat. Pes je totiž dost svéhlavé zvíře, které když si něco umane, nepomůže vám nic, abyste mu zabránili. Jaké úsměvné kousky psi rádi vyvádí?

pes s míčkem

1.      Pelíšek všude

Pelíšky, deky či polštáře jsou oblíbenou hračkou primárně pro štěňata, které rády trhají svá místečka na spaní. Když jsme si pořídili našeho současného psa, nechali jsme mu na spaní krásný, měkký péřový polštář zabalený do několika dek, aby měl co nejpohodlnější místečko na spaní. To vydrželo asi dva nebo tři týdny. Jakmile si náš zubatý miláček zvyknul na nový domov, polštář roztrhal takovým způsobem, že bylo peří opravdu všude po domě.
ležící psík

2.      Sním, co uvidím

Oblíbená činnost většiny psů je, sežrat všechny nechutnosti od staré svačiny až po bobky jiných zvířat. Prostě si nevybírají a sní, co mají po ruce. Mnohdy nestačí ani je odvolat nebo přivolat k sobě. Prostě jak cítí nějakou dobrotu, je jejich.

3.      Díry kam se podíváš

Oblíbenou činností psů je velice často hrabání děr všude, kde je to možné. Bohužel se neohlíží na to, jestli na tom místě rostou nějaké kytky, nebo se jedná o zeleninový záhon. Hrabání se špatně odnaučuje a bohužel jej praktikuje opravdu hodně psů. Psi také rádi okusují některé stromky, nebo běhají kolem plotu, kde ničí právě zeleň vysázenou okolo.

4.      Kousání všeho okolo

Především odrostlá štěňata, kterým právě rostou nové zuby. Počítejte s rozkousanými botami, nohavicemi, rukama i nohama ale také s okousaným nábytkem, gaučem a tak dále. Prostě kam dosáhne či doskočí, tam bude ničit a ničit. Ne že by chtěl, ale prostě rostoucí zuby jej nutí kousat tvrdé věci tak, aby si ulevil od bolesti. Nejjednodušší je, když dáte psovi něco tvrdšího na kousání, aby neměl tendenci kousat právě nábytek.