Přípravky pro zvýšení pH v bazénové vodě

Starat se o bazén není vůbec jednoduchá záležitost. Také jste si pořídili zahradní domácí typ a teď zjišťujeme, co všechno ještě k němu potřebujete? Naštěstí je to pro nás taková zábava a můžeme se v něm denně v létě koupat a plavat, že všechno ostatní rádi pomineme. Dopřejeme vodě všechny potřebné látky, aby byla čistá a průzračná a budeme si další týdny a měsíce užívat krásného letního počasí, koupání, plavání a dovádění ve vodě formou vodních radovánek.
opalovačka na pláži
Někdy se jen tak chceme osvěžit, jindy se chceme pěkně zchladit, zejména když je opravdu vysoká venkovní teplota. Jindy zase zatoužíme po odpočinku a relaxaci. Všechna naše přání a očekávání v tomto směru bazén samozřejmě splňuje. Je vhodný pro děti i dospělé. Může být velký i malý, nadzemní i zabudovaný v zemi. Co je však nesmírně důležité, jsou parametry, které ve vodě běžně nevidíme, ale můžeme je zjistit například pomocí testerů. Naměřené hodnoty nám ukazují, jestli se ve vodě nedějí nějaké nekalé nebo špatné procesy, kterým bychom měli ihned zamezit.
§ To samé platí v případě kontroly pH, kterou je potřeba provádět pravidelně například jednou za týden až 14 dní, a při teplejším počasí častěji, i vícekrát než jednou týdně.
§ Pokud naměříte nižší hodnotu, je zapotřebí pH zvýšit a to přípravkem ph plus. Dávkuje se podle doporučení od výrobce. Kvalita vody se mění neustále. Proto se mohou měnit také její parametry. Například se můžeme setkat s navyšováním nebo snižováním této hodnoty.
máma s mimčem u moře

Kapalná i granulovaná forma přípravku

Přípravek ph plus na zvýšení koncentrace je dostupný v kapalné i granulované formě.
Používá se na zvýšení této hodnoty. V případě, že naměříte ve vodě v bazénu nižší než je optimální hodnota pH, pak použijete právě tento přípravek na zvýšení koncentrace. Dávkuje se vždy dle doporučení od výrobce, což naleznete na etiketě. Jakmile správně přípravek použijete, zvýší se opět hodnota na optimální hranici, což by mělo být mezi 6,8 až 7,5.
Proč musí být tato hodnota v optimální hranici? Proč nemůžeme nechat vyšší nebo nižší hodnotu?
a) Zejména proto, že by to škodilo plavcům, naší pokožce a mohli by z toho lidé mít problémy.
b) Ovšem také z toho důvodu, že by správně nefungovaly žádné další čistící přípravky a chemie.
Tento faktor rozhodně nikdy nepodceňujte. Je důležité, aby voda správně fungovala. Díky optimálně nastavené hodnotě bude správně fungovat i ostatní chemie, kterou do vody přidáváte, ale také si budete jistí i ze zdravotního hlediska, že má voda optimální podmínky na koupání, že není zbytečně kyselá nebo zásaditá.