Domov je rodina, které bychom si měli vážit

Asi každý z nás má na slovo domov jiný názor. Všichni se ale snad shodneme na tom, že je to prostředí, ve kterém žijeme nejen sami ale i s rodinou kterou k životu potřebujeme. O domově máme jasnou představu užívat si klid a prostor pro sebezdokonalování. Někdo tráví svůj čas s přáteli u kávy jiní mají rádi klid a odpočinek hlavně tak aby to uspokojilo všechny členy rodiny.

Kuchyň, židle, stůl

Je rozdíl, když člověk řekne dům nebo domov. Dům je jen místo, kde bydlíme ale domov je tam kde chceme být a máme ho rádi ať je to velký barák s bazénem a zahradou nebo malý byt který má jeden pokoj, ale cítíme se tam dobře. Nejšťastnější byli asi chvíle s rodiči, kteří se nám snažili tvořit takový domov abychom vyrůstali v prostředí na které budeme vždy s úsměvem na tváři vzpomínat. Ne každý měl to štěstí a měl hezké dětství, a proto se to v dospělosti snaží dohnat.

 

Každý si zaslouží mít svůj domov, pokud proto něco uděláme. Vše přináší oběti, starosti ale hlavně radosti. Domov máme tam, kde máme rodinu, kamarády a kde se cítíme v bezpečí nemusí se vždy jednat přímo o byt či dům je to tam kde jsme šťastní a máme tam vše co k životu a spokojenosti potřebujeme. Vybavíme si ho podle svých představ bud barevně nebo i bíle hlavně tak ať je nám tam dobře. Dá hodně práce vybudovat domov, který bude pro všechny perfektní a bez chyb. Je těžké možná dokonce nemožné něco takového zvládnout.

Dům, tráva

Stává se, že někdo nenajde své místo nikde. Může to být tím, že se necítí dobře sám a chtěl by s někým být, společně si vše nakoupit, vymalovat, postarat se o zahrádku, vymýšlet společné aktivity nebo jen spolu odpočívat a relaxovat a tím se stává domov. Naopak se může stát, že je lepší být sám a udělat si to po svém tak jak se to líbí každému z nás. Každý si to musí zařídit podle sebe, aby věděl, kde má své místo a byl spokojený sám se sebou se svou rodinou a svým domovem.