Jak to funguje v těhotenství?


Lidské tělo je zázračná věc, která snese opravdu hodně věcí, až bychom se divili, kolik toho vlastně zvládne. Co je ale nezvládá, tak je dlouhodobá neaktivita. Nejhorší, co můžete dělat, je nedělat vůbec nic.

Pakliže tedy chcete začít cvičit, jen do toho! Buďte ale obezřetní a zejména obezřetné, neboť tento článek se bude týkat především slečen, paní a dam, které očekávají první potomky či další v pořadí. Lidské tělo musí být zvyklé svaly napínat a zase s nimi pracovat. Spousta žen je přesvědčována okolím, že při těhotenství musí jíst ideálně za tři a jen sedět a hlavně nic nedělat.

man-2037255_640 (1)

To je prosím holý nesmysl. Samozřejmě tady nejde o to, aby těhotná žena zvedala těžké váhy v posilovně, ale měla by zůstat aktivní a hlavně by měla posilovat nejen svalstvo tak, jak je normálně zvyklá, s ohledem na bující těhotenství poté s úpravou některých cviků či výměnou za jiné, což je nesmírně důležité zejména v pozdějších měsících těhotenství!

Zároveň je nutné procvičovat i svalstvo vaginální a v okolí břicha či pánve, neboť tyto svaly poté budou jedinou věcí, která vám bude držet, jak se tak říká, vše pohromadě. A pakliže je tělo zvyklé být v záporu, bude „poškození“ po těhotenství co možná nejmenší. Existuje celá řada věcí, které můžete například pro oblast pánevní dělat a nezaberete to ani tak moc, ba to většinou ani neucítíte! Existují skvělá pelvická cvičení s různými yoni křišťály a nejrůznějšími posilováky vaginálních svalstev, kdy jdete jenom o to procvičit tuto oblast.

training-828741_640 (1)

Na další svalstvo a rozhýbání můžete použít například gymnastický míč pro těhotné, který je ideální pro spoustu různých triků a cviků. Určitě doporučujeme vhodnou podložku a například velký sedací míč může být skvělý pomocník, protože se protáhnete, aniž byste museli dělat nějaké velké psí kusy. Zároveň se také podívejte a prostudujte internet, co se týče speciálních cviků pro těhotné ženy, které vám ještě více pomohou dosáhnout poporodní i předporodní vysněné postavy, aniž byste přibrali desítky zbytečných kil navíc.