Proč je live streaming tak oblíbený

Není třeba říkat, že na internetu lze najít prakticky cokoliv. Samozřejmě, některé věci jsou populárnější, než jiné. Zvláště pak mezi mladými lidmi je nyní poměrně oblíben live streaming. Ten mohou sledovat na webových stránkách jako YouTube či Twitch. O co se jedná?

Jednoduše řečeno, jde o živé vysílání. To může mít nejrůznější podoby. Nejpopulárnější je živé hraní her. Obvykle se jedná o střílečky, jako například PUBG či Fortnight, ale mohou být i jiné. Záleží zcela na vkusu daného člověka i lidí, kteří jej sledují.

youtube3

Samozřejmě se nemusí jednat pouze o hraní her. Často se také jedná o reagování na nejrůznější videa, či diskuze na nějaké zajímavé téma. Opět, zde záleží na zaměření daného člověka. Lidé, kteří jej sledují, již obvykle vědí, co od něj mohou zhruba čekat.

Avšak, jak již bylo řečeno, jednou z možností je i diskuse. K tomu je však potřeba dva a více lidí. Někdy si tedy daný člověk pozve i jiného, aby se s ním na dané téma pobavil. To má tu výhodu, že bude mít vyšší sledovanost, neboť se na onu diskusi budou dívat příznivci obou lidí.

blog2

To samotné by však ke stávající popularitě nestačilo. I kdyby byl onen člověk sebezajímavější, live streaming by nedosáhl takové popularity. Co mu pomáhá je i spuštěný chat v reálném čase. To neznamená nic jiného, než že diváci mohou na to, co říká či dělá, okamžitě reagovat. A on na oplátku může reagovat na to, co mu lidé píší.

Proč ale těmto lidem tak záleží na tom, aby se na ně dívalo co nejvíce lidí? Jednoduše řečeno, čím populárnější kanál mají, tím více peněz za svá videa získají. K tomu je navíc mohou oslovit i sponzoři, kteří jim nabídnou další peníze za to, že budou propagovat jejich produkt.

Pro některé lidi se tak může jednat o způsob, jak si vydělat na živobytí. A pokud je to baví, tak proč ne? Koneckonců, nikomu to neubližuje.