Když jste bez práce, zkuste personální agenturu

Pro studenty jsou personální agentury doslova záchranou, zejména o prázdninách, ale mohou být i záchranou pro lidi momentálně bez zaměstnání. Nemusíte hned utíkat na Úřady práce, o kterých se stejně traduje, že Vám práci hodnou Vaší kvalifikaci stejně nenajdou a musíte si jí najít sami. Můžete využít služeb některé z personálních agentur.
porada kolegů.jpg
Dříve byly personální agentury synonymem velkého počtu zaměstnanců ze zahraničí, zejména z oblastí, kde lidem dělalo problém umět číst nebo psát, hlavně, že pracovali, a to za absolutně minimální mzdu. Ano i dnes se takových agentur pár ještě najde, ale stabilní a silné personální agentury si zjistíte snadno, např. podle recenzí na internetu.
Jistě stojí za zamyšlení, proč se zaměstnavatelům vlastně personální agentury vyplatí. Ano vyplatí, ušetří na „vlastním“ personálním oddělení, protože je to agentura, která Vás bude vyplácet, odvádět za Vás všechny povinné srážky (daň, zdravotní a sociální pojištění), pokud jste i v jiné než finanční krizi, dokonce Vám některé mohou sehnat ubytování.
pracovní jednání.jpg
Zaměstnavatel s personální agenturou ušetří také na tom, že Vám nemusí vyplácet odstupné, pod agenturou pracujete většinou na dobu určitou nebo na předem sjednané dny, ve které Vás zaměstnavatel potřebuje.
Hodně velkých, ale i malých firem totiž potřebuje větší počet zaměstnanců sezónně, a dalo by se říci, že v tu chvíli nemají ani čas takové zaměstnance hledat.
Pro zaměstnavatele vyjde určitě levněji, když si takové zaměstnance najít pomocí personální agentury, zašlou jí specifické požadavky, a personální agentury jsou většinou schopny jim takové zaměstnance sehnat.
prázdné kapsy.jpg
Takže pokud jste momentálně bez práce, zkuste si o personálních agenturách ve Vašem okolí zjistit něco bližšího, vybrat si spolehlivou, chodit do práce, abyste neodvykli „pracovnímu režimu“, a mezitím si můžete hledat práci na hlavní pracovní poměr v oboru, který máte vystudovaný, nebo který Vás bude bavit.
V dnešní době pracovat přes personální agenturu totiž není vůbec žádná ostuda.