Kravata vs. motýlek

V životě každého muže přijde chvíle, kdy se bez společenského obleku neobejde. Jednat se může o nejrůznější akci, v podobě plesu, divadla nebo pracovního jednání a dle etikety je potřeb zvolit vhodný dress code. Výběrem padnoucího obleku to ale nekončí, stejně pečlivě byste měli vybírat, i pokud jde o kravatu nebo motýlka. Jedině tak bude celek perfektní.

Muž ve společenském oblečení

Výhodou je, že i ten samý oblek může vypadat jinak, pokud vhodně obměníme doplňky. Při kterých příležitostech je pak lepší zvolit kravatu a kdy raději sáhnout po méně tradičním motýlku?

 

Kdy je lepší zvolit kravatu a kdy naopak motýlek?

Odpověď zde není tak úplně jednoznačná, do jisté míry totiž závisí na preferencích jeho nositele. Kravata je totiž na společenské žebříčku na stejné úrovni jako samotný motýlek. Pouze snad výjimkou smokingu či fraku, ke kterému by měl být vždy zvolen motýlek. V ostatních případech pak závisí právě na vás, čemu dáte přednost. Motýlek je však výraznějším a odvážnějším doplňkem a právě proto často přiláká více pozornosti než tradičnější, avšak vždy elegantní, kravata. Dobře padnoucí kravatou pak nemůžete nikdy nic zkazit. I její nošení má však jistá pravidla. Neměla by být příliš dlouhá ani krátká, špička kravaty by se pak měla dotýkat spony opasku či jí jen znatelně překrývat.

Společenský oblek

Zaměřeno na kvalitu

Stejně jako u společenského obleku, i u doplňků se zaměřte na kvalitu. Byla by přeci nesmírná škoda, kdyby jinak skvěle padnoucímu obleku zkazil výsledný dojem právě lacině vypadající motýlek nebo kravata. Vybírejte proto vždy motýlky a kravaty vyrobené z kvalitních materiálů jako je hedvábí nebo satén, které propůjčí doplňkům luxusní vzhled. Právě u tohoto materiálu pak oceníte jeho vlastnosti-nemačkavost a poddajnost.

 

Po sundání kravaty nebo motýlka, je nezapomeňte rozvázat a látku nechat odpočinout, aby byla posléze znova připravená k použití.