Nadhled někoho třetí to je mediace v praxi

Začíná to velkou láskou a končí často velkou katastrofou, i když by nemuselo. Člověk se totiž musí v prvé řadě naučit žít sám se sebou, aby pochopil a porozuměl vztahům. Jestli toho od druhého neočekáváte příliš, jestli nejste na své blízké moc přísní, jestli jste si předtím nenasadili až moc zamilované růžové brýle a nepředstavovali si všechno moc naivně a zamilovaně. Některé věci se totiž „vyvrbí“ až postupem času a to už často nastává kámen úrazu, protože přichází na řadu neshody, hádky nebo naopak odcizení či zoufalství.

Problémy ve vztahu, ať už se to týká běžných každodenních záležitostí, nebo i složitých otázek věrnosti, se dají vyřešit po dobrém. Pokud zrovna řešíte nevěru a chcete to urovnat, zdravotní problémy nebo pochybnosti ohledně dětí, to všechno pomůže vyřešit mediace praha.

muž a žena

Takzvaný nadhled třetí osoby do vztahu je totiž aspekt, který ač se to nezdá, velice pomáhá. Díky tomu totiž dokážeme nahlédnout za okraj. Při mediaci se totiž nikomu nenadržuje, ani jedné ani druhé straně a neshody se snažíme vždy vyřešit ku prospěchu obou stran, ale tak, abychom to pochopili a některé věci si připustili a snažili se je změnit. Nic není tak růžové, jak se na první pohled může zdát, ale pokud na sobě začnete společnými silami pracovat, můžete dojít k velkému úspěchu a třeba rozchod ani rozvod nebude potřeba.

Tímto způsobem spolu můžete dokázat mluvit i po rozvodu. V případě, že máte děti, tak jistě víte, jak je důležité společně ještě stále komunikovat, i když si to ani jeden ani druhý nepřeje. Díky mediaci se to může změnit. Najdete opět společnou řeč a dokážete vyřešit alespoň základní problémy a starosti ohledně dětí. Domluvit se na všem potřebném a udělat za tím vším velkou tlustou čáru.

držení se za ruce

Manželská a partnerská poradna není v dnešní době nic neobvyklého. Je naprosto samozřejmé, že si lidé s některými situacemi v životě nevědí rady a nemají se na koho obrátit, proto je dobré navštívit odborníka, který s vámi bude pracovat jako při přátelském posezení, ze kterého si mnohé odnesete a posunete se například i ve svém rozvoji někam dál.