Nevyznám se v počítačích a chci ho koupit dítěti

Počítačová technika je celkem rozsáhlé téma. K tomu, aby se v něm člověk orientoval se musí o počítače zajímat, hledat hromadu informací, sledovat novinky ohledně nejnovějších technologií a tak dále. Pro vás jakožto laika to může být matoucí a zavádějící, když chcete sobě nebo svým dítkům vybrat ideální počítač. Rozebereme si několik kroků, které je třeba podniknout před a při koupi.

 

První věc, na kterou je třeba myslet je, na co bude dítě počítač převážně využívat. Bude to na psaní domácích úkolů, sledování seriálů, nebo hraní her? Vy znáte svého potomka nejlépe a plus minus víte, co by si přál a co by se mu nejvíce hodilo. Pokud si nejste jisti, zkuste se ho nenápadně zeptat. Proč je důležité vědět k čemu bude počítač potřebovat? Je to z důvodu, abyste přesně věděli, jaký kus vybrat. Když vyberete špatně, tak buďto nebude počítač dostatečně výkonný, nebo bude příliš výkonný  na nenáročné věci a tím vyhodíte zbytečně peníze do vzduchu.

 

herní počítač

 

Pokud víte, že chcete svému dítku koupit herní počítač, pozorně v obchodech sledujte ceny a označení “herní notebook” nebo “herní počítač”. Uvidíte, že se cena obvykle pohybuje v řádech 20 000+. Je to z toho důvodu, že herní počítače mají mnohem silnější komponenty, než jakékoliv jiné počítače, které se využívají pro kancelářské práce. Pokud si nejste přímo jisti, jaký herní počítač vybrat a jak se orientovat v různých specifikacích, zeptejte se prodejce v obchodě, kde ho chcete koupit. Mohl by vám být schopný poradit základní informace na základě kterých byste si byli schopni vybrat.

 

notebook

 

Na druhou stranu, pokud víte, že vaše dítě není moc na hraní her a raději sleduje sociální sítě, videa nebo seriály, tak máte výběr o trochu jednodušší. Stačí vlastně téměř jakýkoliv počítač v cenovém rozmezí mezi 12 – 18 000. Samozřejmě můžete pořídit i dražší kus, ale budete riskovat, že dítě nevyužije celý potenciál výbavy. Levnější kusy však nedoporučujeme vůbec. Jedná se o opravdu slabou elektroniku, která po chvíli nemusí stačit ani na sledování seriálů nebo prohlížení internetu, kvůli špatné kvalitě výroby a slabým komponentům.