Nepostradatelná zrcadla

Doplňky, které v našem bytě nebo domě máme, z něho dělají domov se vším, co k němu patří. Takovým nepostradatelným detailem, který doma musíte mít – je zrcadlo. Je nejen bytovým doplňkem, ale rovněž i báječnou vychytávkou, pomůckou a jistotou, že z vašeho domova odejdete upravení a bez jediné chybičky.
zrcadlo v rámu

Kde se pro něho najde nejlepší umístění?

Zrcadlo vám doma rozhodně nestačí mít pouze jedno. Je potřeba, abyste jich měli k dispozici více a postarali se tím o to, že u něho nikdy nebude fronta a taktéž i o to, abyste se viděli z různého úhlu a v jiném světle.
1.    Chodba– pochopitelně, že je předsíň první a poslední místností, kterou vždy opustíte a z toho důvodu je nevyhnutelné, zkontrolovat stav vaší úprava právě ve vhodně zvoleném zrcadle. Do chodby se hodí zpravidla dlouhé a větší. Může být nalepené na zdi, visící nebo klidně i na nějakém stojanu.
blondýna před zrcadlem

2.    Koupelna– bez zrcadla v místnosti, ve které se vykonává veškerá hygiena, by to rozhodně nešlo. Bývá zvykem, že jeho působení nalezeme převážně nad umyvadlem. Je to to nejideálnější místo a svým způsobem jediné vhodné, takže je potřeba vybírat důkladně. Místo menšího, které vám „zabere“ pouze váš obličej, zvolte raději širší a prostorné zrcadlo. Pokud máte v koupelně umyvadla dvě, postarejte se o to, aby bylo zrcadlo po celé jejich délce.
3.    Obývací pokoj– může se zdát, že je to poměrně netypické místo pro zrcadlo, ovšem jistě znáte ten pocit, že se musíte na sebe podívat a chodba s koupelnou – jsou příliš daleko. Taktéž to ocení i vaše návštěva, která se v něm může kdykoliv upravit. V tomto pokoji je důležité umístit ho naproti oknu, abyste v něm měli dostatek světla a viditelnosti.

Osvětlení nad zrcadla

Pokud se jedná o umělé osvětlení, je naprosto nezbytné, mít ho i nad vašimi zrcadly. Platí to o koupelně, kde je zpravidla málo přirozeného světla a nad zrcadlem je více než žádoucí. Chodba je jasným příkladem toho, že v tmavé místnosti nestačí pouze hlavní osvětlení, ale je vhodné, mít ho i nad zrcadlem. Báječnou volbou je i použít kolem zrcadla LED pásek, nejlépe se žlutým světlem.