Romantický Valentýn ve stylu Decoupage

V prosinci se mnoho lidí vyřádí na zdokonalování a výzdobě domácnosti. Jenže, Vánoce jsou za námi a vy toho vlastnoručního vyrábění ještě nemáte dost? Pojďte se připravit na Valentýna. Tento den sice nepatří k našim tradičním svátkům, ale dnů, kdy by k sobě měli být lidi milí a říct si, jak se mají rádi, není nikdy dost. A hlavně, je to další skvělá možnost, jak projevit své kreativní vlohy a vyrobit si něco pěkného do bytu či domu.
Jednou z oblíbených a nenáročných technik, kterou zvládne i úplný začátečník je Decoupage. Česky bychom řekli, ubrousková metoda. Nemusíte dělat žádnou velkou investici, než se do toho pustíte.
Decoupage metoda
Budete potřebovat:
–              Předmět, který chcete ozdobit. Svíčku, obrázek, dřevěné prkýnko, použít se dá prakticky cokoliv. Ideální je pořídit si něco, co je již bílé a vám odpadne práce s nátěrem. Na bílém povrchu lehce průsvitný ubrousek lépe vynikne.
–              Ubrousek na zdobení. Srdíčka, růže, výběr ve specializovaných výtvarných potřebách je nepřeberný.
–              Lepidlo, bohatě postačí obyčejný Herkules. Pozor však, pokud chcete dekorovat svíčku, použijte raději lepidlo přímo určené na svíčky.
–              Malířský štětec menších rozměrů. Bude se vám s ním lépe pracovat.
–              Lak určený pro Decoupage na zafixování obrázku, opět k dostání ve výtvarných potřebách.
 
Návod na výrobu dřevěného bílého nápisu Love
–              Ubrousek má 3 vrstvy. Budete potřebovat pouze tu první potištěnou. Oddělit vrstvy od sebe, na to potřebujete trochu zručnosti, za to budete mít radost, když se vám to povede.
Valentýnská inspirace
–              Zvolený motiv z ubrousku nevystřihujte, ale lehce odtrhněte. Bude pak méně zřetelný přechod, mezi dekorovaným předmětem a nalepeným ubrouskem.
–              Naneste lepidlo na bílý povrch dřevěného předmětu, tam, kde ho chcete zdobit a nechejte mírně zaschnout. Poté na to místo nalepte ubrousek a všechny části přitlačte prstem, abyste odstranili všechny vzniklé bublinky a nedokonalosti.
–              Po zaschnutí už stačí celý předmět pouze zafixovat lakem.
Pokud se vám tato technika zalíbí, můžete rozšířit své umění a část obrázku domalovat, nebo dozdobit jinými metodami jako je inkoust, umělé květiny a mnoho dalších možností.  Kreativitě se tady meze nekladou.