Zahradní bazén si můžete nechat postavit i ve svahu

Svažitý terén, například v místech, kde stojí řada rekreačních chat podél lesa, bývá mnohdy příčinou určitých kompromisů. Lidé, kteří tu žijí natrvalo anebo sem dojíždí pouze ve volných dnech, se rozhodují, jakým způsobem tu upravit zahradu, aby se tu dala pěstovat zelenina, aby tu bylo možné mít posezení s terasou a zákoutí s okrasnými či pnoucími rostlinami. Stává se, že se již předem rozloučí s představou, mít na zahradě bazén, tedy máme na mysli zapuštěný bazén, který poskytuje vyšší komfort, nežli bazény dočasné, nadzemní, které bývají venku pouze v průběhu letních měsíců.

bazén u moře

Bazén na zahradě je však možné postavit i ve svahu. Bude jen částečně zapuštěný a bude součástí kaskády, přístupné skrze schůdky nebo po šikmé rovině. Nemusíte mít obavu, že by si stavitelé bazénů nedokázali poradit, a chcete-li se inspirovat a nalézt řešení, které by připadalo v úvahu právě na vašem pozemku, stačí se porozhlédnout po Internetu, anebo navštívit některá přímořská letoviska, kde se bazény staví i v místech relativně stěží přístupných. Kupříkladu kemp Globo Rojo ve španělském Canet de Mar vám nabídne koupání v překrásném bazénu, který je posazen přímo do sousedství mohutného skaliska, se zajímavým výhledem na mořskou hladinu.

bazén s výhledem

Bazény umístěné ve svazích jsou výhodné právě díky své poloze, protože jde o neobvyklé řešení, kde se rozhodně nebudete nudit. Výhled do okolí přímo z vodní hladiny zahradního bazénu uklidňuje psychiku, podporuje soustředění, zlepšuje paměť a tvořivý potenciál, v takovýchto bazénech se vám bude i lépe relaxovat a nabírat sílu do dalších dnů. Je to podobný psychologický efekt, jako když se vydáte na kamennou rozhlednu, což vám umožní příjemnější zážitky, než kdybyste se procházeli ve městě, sevřeni v ulicích mezi mrakodrapy, což působí naopak depresivně a úzkostlivě.