Cestování po Evropě

Jednoduše neexistuje způsob, jak cestovat po Evropě a nenechat se ohromit její přírodní krásou, úžasnou historií a oslnivou uměleckou a kulinářskou rozmanitostí.

Kulturní dědictví
Historie a kulturní bohatství Evropy je tak rozsáhlé, že se tyto dvě komodity staly největším lákadlem pro turisty, kteří se rozhodnou procestovat Evropu. Místa jako je rodiště demokracie – Athény, počátek renesančního umění – Florencie, vodní kanály – Benátky, napoleonská krása – Paříž a širokospektrální historické a kulturní umění, které nám nabídne město Londýn je jen jasným odrazem toho, že nenechat se Evropou uchvátit je nemožné. Další města, která většinou nejsou na prvních příčkách cestovatelského seznamu, ale rozhodně stojí za návštěvu jsou maurské paláce v Andalusii, znamenitá káva podávaná v Istanbulu v Turecku, majestátní císařské paláce v Petrohradu.

travel Alps

Nádherná krajina
Navzdory své hustotě osídlení si Evropa udržuje velkolepé přírodní scenérie: drsná skotská vysočina se třpytícími se jezery; velkolepé norské fjordy, vinice které se rozprostírají na jihu Francie a stepi ve středním Španělsku. Pokud milujte pláže udělejte si výlet po severním pobřeží Středozemního moře, kde byla dovolená na pláži zřejmě vynalezena. Nebo vyrazte do ne tolik známých, ale stejně krásných pobřežních oblastí Baltského a Černého moře. A naproti tomu by se měli milovníci výškové turistiky vydat do Alp, na výběr jsou Alpy rakouské, švýcarské, francouzské, italské a lichtenštejnské.

travel ma

Velkolepá kuchyně
Jakmile si odškrtnete návštěvu velkých muzeí a panoramata, budete nejspíš velice hladoví cestovatelé. Evropa je místem kde si můžete dopřát tu nejchutnější kuchyni na světě. Kdo by si nechtěl dát pizzu v Neapoli, pravé tzatziki v Řecku nebo dokonce domácí skotský haggis? Triumfem Evropy je její kulturní rozmanitost, provázanost a globální dosah.