Jiný kraj, jiný mrav

V Asii je kladen velký důraz na mezilidské vztahy. O Asiatech je známo, že jsou pověstní svou pohostinností a laskavostí. Nutno zmínit, že taktéž je o Asiatech známo, že neumí říkat "ne". Při rozhovoru často pokyvují hlavou, neznamená to ovšem, že s vámi souhlasí. Jsou pouze zdvořilí a nechtějí vás urazit svým odlišným názorem. Pokud vám Asiat odpoví na vaší otázku "možná", znamená to, že vám odpovídá "ne".
čínské hůlky
Asiaté jsou také známí po celém světě svou asijskou kuchyní, která se pyšní svou různorodostí a zdravým životním stylem. Mezi nejznámější používané suroviny v asijské kuchyni patří rozhodně rýže (basmati, jasmínová či dlouhozrnná), dále kari koření, bambusové výhonky, zázvor, sója, tofu a mnoho dalšího. Co se týče pokrmů, mezi ty nejzákladnější a nejznámější patří, například kuřecí kung – pao, sushi, kebab, smažená rýže, ananasová čína a další. Určitě si vyzkoušejte některé z asijských jídel uvařit doma a nezapomeňte ke konzumaci použít typické čínské hůlky.
Když se řekne Afrika, spousta z nás si vybaví černošské tváře skotačící kolem ohně a prozpěvující různé africké songy a zaklínadla. S Afrikou je spjat bezesporu tanec, hudba, hraní na djembe a bubnování. Co se týká samotných Afričanů, je o nich známo, že jsou k cizincům velmi milí, otevření a uctiví. Afričané budou poctěni vaší návštěvou, jelikož turismus pro ně představuje budoucnost. Mezi nejtypičtější pokrm patří rozhodně kuskus, ty méně známé jsou třeba fufu knedlík, polévka egosi, kaše ugali nebo národní pokrm matoke, který se vyrábí z vařených zelených banánů. Africký kontinent je bohužel znám také svou chudobou a vyšší úmrtností, která je důsledkem hladovění a nemocí.
africké ženy
Kultura Australanů je poměrně pestrá a rozsáhlá. Mezi typické znaky můžeme vypíchnout medvídka koalu, psa dinga, ptakopyska, strom eukalyptus nebo třeba fakt, že v Austrálii se jezdí vlevo. Domorodci jsou milí a přátelští, rádi vám v případě potřeby pomohou. O Australanech je známo, že velmi rádi chodí boso, proto nebuďte překvapeni, pokud je uvidíte v obchodě či v restauraci bez bot. Za zmínku stojí fakt, že během Vánoc u protinožců je teplo a sucho, přesto Australané zpívají zimní vánoční koledy. Zimu zde mají v červenci a srpnu. Co se týče kuchyně a pokrmů, velmi oblíbené je v Austrálii barbecue čili grilování masa přímo na pláži.