Kterému zlatému číslu mobilu dát přednost, postupce nebo stejným číslicím

Čísla mobilního telefonu si můžete nechat přidělit telefonními operátory, anebo si zaplatit nějakou číselnou kombinaci na první pohled zajímavější, která vás více oslovuje, a bude atraktivní i pro ostatní. Špičkou ledovce v tomto ohledu jsou zlatá čísla, jsou to číselné kombinace řazené do trojic, dvojic či více shodných číslic. Patří sem i číselné řady.

osmička na asfaltu

Nejlépe se pamatují zlatá čísla postupky VIP čísla – komu záleží na tom, aby si jeho číslo mobilu někdo dobře zapamatoval, měl by vsadit na postupku. Vzestupnou, nebo sestupnou. Číselnou řadu si zapamatuje téměř každý napoprvé a samozřejmě je to výhodné i pro vás, když si potřebujete pamatovat i vaše vlastní číslo. Někteří lidé s tím mívají problém a trvá jim delší dobu, nežli si zafixují do paměti vlastní číslo telefonu, než čísla, na která z něj někam volají.

pětka na asfaltu

Vyhýbejte se pěti nebo šestičíslí – pokud sázíte na dobře zapamatovatelné a zároveň přehledné telefonní číslo, vybírejte kromě výše uvedené postupky také dvojčíslí nebo trojčíslí, která jsou opticky zcela odlišná. Jako příklad můžeme uvést číslo složené z pětek, osmiček a jedniček – tyto číslice ihned od sebe rozeznáte a nevypadají podobně. Kupříkladu 55 88 11 nebo 555 888. Takovéto dvojice a trojice číslic se dobře pamatují, ale nemůže se stát, že při psaní na klávesnici a zpětné kontrole telefonního čísla některé z nich přehlédnete, zazmatkujete a nedopadne to dobře.

Když totiž napíšete vedle sebe šest stejných číslic, ať jsou jakákoli, bude to na váš zrak opticky působit jako souvislý řetěz a může se stát, že čísel si zapíšete jen pět, nebo sedm a bude z toho jen zmatek. Tento problematický jev je nejvíce markantní i u čísel bankovních účtů, a tam je to navíc i velmi nebezpečné, poslat své peníze někam jinam. Jestliže má účet více čísel, složených např. z kombinace trojek a osmiček, která vypadají podobně a mohou zkreslovat, pak jde o zbytečnou komplikaci.