Ráda se učím

Myslím si, že vzdělání je po každého člověka v nějakém ohledu důležité. Protože bez vzdělání by člověk asi ani nemohl existovat. Jenom si vemte třeba například i středověké lidi. Ti mohli fungovat bez vzdělání? Muselo to být hodně těžké, protože určitě neviděli mnoho věcí. Ale kdy zase vezmu na druhou stranu třeba Egypťany, jak stavěli pyramidy, tak je zase taky obdivuhodné. I když možná třeba tam už taky chodily do školy, tohle už nikdo neví a nezjistí.  Nicméně ale jsou stále takové země, rozvinuté země, kde ženy v stále nechodí do školy a chodí tam třeba jenom do svých šesti let.

Učení mě moc bavilo.

A je to v těch arabských zemích. Vůbec nevím, proč nebo kdo to vymyslel, že ženy nemůžou být vzdělané. Jednou jsem slyšela důvod ten, že prý žena by byla chytrá a mužům by to vadilo. Chápete tento hodně hloupý argument? Prý by měla své názory, a to prý není dobře. Podle mého názoru je to úplná blbost a nesmysl. Podle mého názoru má každá žena, každý člověk nárok na vzdělání, jaké chce.

Taky ráda cestuji.

A já jsem pro to strašně moc ráda, že bydlím v České republice. V České republice je hodně volnosti. A i když vím, že byl ho lidí nadává na Českou republiku, jak je tady špatně, tak ale můžeme děkovat, že tady jsme. Máme tady opravdu velkou volnost.  A to v mnoha ohledech. Ženy mohou mít řidičák a taky se mohou vzdělávat, jak chtějí. Ženy mohou klidně na právnickou nebo lékařskou fakultu. To ještě myslím před sto padesáti lety vůbec nebylo možné. Takže si myslím, že každý člověk by si měl vzdělání hodně vážit. A vám jde hodně o vzdělání nebo vám je to jedno? Já bych si například přála, aby moje děti taky toužili po lepším vzdělání. Já jsem studovat nemohla, protože jsme na to neměla peníze, ale svým dětem bych kvalitní vzdělání chtěla dopřát, pokud by o to měli zájem. Nutit do učení ale nikoho jistě nebudu. Záleží na každém.