S jarem přichází láska


V podstatě jarní období je velmi zvláštní, doslova až magické. Příroda se začíná probouzet ze zimního spánku a s ním se probouzí i naše city. A to platí nejen u lidí, ale i u zvířátek. Proto se rodí během velmi krátké doby tolik mláďátek. Kdo vlastní kočičku, tak ví, že zrovna jarní období není jednoduchou záležitostí, pokud přirozeně majitel nezařídí kastraci. Je to sice zásah do přírody, protože kočička již nebude mít nikdy mladé a kocour zase nebude mít touhy po toulkách. Ovšem na druhou stranu pokud majitel se nechce věnovat chovu a pak by nevěděl co s koťátky dělat, tak je to nejlepší a nejlevnější řešení. Musí se provést pod odborným lékařským dohledem, aby se operace podařila. Veterina Praha 10 http://www.alta-vet.cz kastrace zvířat provádí celkem běžně a skutečně není za co se stydět, že jsme zvolili tento způsob.

koťata

První říje se dostaví brzy

Kočky pohlavně dospívají již v půl roce, což je poměrně brzy. Ale i zde se to může lišit, záleží na plemenu nebo stavbě těla či na jiných aspektech. Je to stejné jako u lidí, také do puberty každý vstoupí jinak a prožívá ji zcela odlišně. U kocourů je známo, že jsou trochu opozdilci a tak puberta nastává až kolem jednoho roku. Ale také se může najít výjimka a lamač kočičích pudů dospěje již v půl roce. Kdo by někdy neslyšel kočičí mrouskání, to je až strašidelný řev, nicméně to patří do jejich životů. Pokud ovšem kočka mrouská takto v kuse, například celý měsíc, tak je dobré vyhledat opět veterinárního lékaře, který kočičku důkladně vyšetří. Může se totiž jednat i o rakovinu vaječníků, přítomnost cysty nebo o endokrinní problém. Permanentní říje se poté dá opět ukončit kastrací.

operace kočky

Veterinární klinika je záchrana

V podstatě s naší čtyřnohou kamarádkou můžeme kdykoliv na kontrolu, očkování, podrobnější vyšetření či odčervení. Na veterinární klinice jsou vždy příjemní a zvířatům se věnují s plným nasazením a láskou. Hledají nejen šetrnou léčbu, ale i pomoc při řešení nestandardních situací. K tomu mají na pomoc tu nejlepší vyšetřovací technologii, která odhalí mnoho problémů ještě dříve, než se viditelně projeví.